Adopce na dálku

Program Adopce na dálku vám umožňuje vybrat si zvířátko z našeho azylu, které můžete podpořit pravidelným a nebo jednorázovým příspěvkem. Pokud jste si zamilovali některého z našich svěřenců, ale nemůžete mu nabídnout trvalý domov, můžete ho podporovat na dálku a dostávat zprávy o tom, jak se mu daří. Zprávy vám budeme zasílat na vaši e-mailovou adresu, proto ji prosím nezapomeňte uvést a zkontrolujte, že jste ji napsali správně. I malý příspěvek znamená velkou pomoc ❤ Děkujeme.

Lumpík

Lumpík přišel do Cool Critters na začátku srpna 2020 z jiné organizace, která neměla možnost se o něj postarat. Přišel k nám přímo z veteriny. Dostali jsme informace, jak se o něj starat, zároveň však bohužel také zprávu, že jeho prognóza je špatná a v případě, že by se jeho stav horšil, bude nejlepším řešením ho nechat uspat. Nikdo nevěřil, že by se Lumpík mohl zlepšit.

Lumpík trpí poruchou zvanou “vrozené narušení inervace pánevních orgánů”, která vede k potížím s vylučováním moči a stolice. To by mohlo vést až ke stavu zvanému megakolon a distenzi močového měchýře. Zjednodušeně řečeno – je nutné mu pomáhat s vyprazdňováním. Je potřeba mu zmáčknout bříško, aby se vyčural, a kaká kdykoliv, aniž by o tom měl tušení.

V naší péči Lumpík přežil první týden, pak celý první měsíc a pak už bylo jasné, že zabojoval a svůj život si uhájil. Není s ním právě snadné pořízení. Čím je větší a silnější, tím víc se brání při vyprazdňování, při koupání a také na veterině. Původně dostal jméno Strongbow. Pak byl přejmenován na Lumpíka 🙂 a teď mu na veterině (s veškerou láskou) dali přezdívku Hellboy… 😀

Lumpík potřebuje speciální krmivo, které bohužel stojí dost peněz, a také pro něj spotřebujeme hodně inkontinenčních podložek. Pokud se rozhodnete ho adoptovat na dálku, velmi nám to pomůže s dlouhodobou péčí o tohohle nezbedu 🙂

Maggie

Maggie je překrásná a laskavá fenečka, kterou bohužel trápí závažné zdravotní potíže. Když k nám přišla, zjistili jsme, že má nádor na mléčné žláze. Podstoupila operaci a vyšetření na klinice, která se specializuje na onkologii.

Operaci zvládla Maggie bez problému, ale následné vyšetření v laboratoři ukázalo, že má velmi agresivní formu rakoviny a její boj tak není ještě zdaleka u konce. V rámci prevence teď musí v průběhu prvního roku po operaci podstoupit vyšetření každé dva měsíce a v průběhu druhého roku po operaci musí na vyšetření jednou za tři měsíce, než bude možné s jistotou prohlásit, že je vyléčená. Každé vyšetření bude znamenat důkladné testy, abychom měli jistotu, že se rakovina nevrací. Cena za jedno takové vyšetření se pohybuje přibližně v rozmezí 15 000 – 17 000 Kč. Takový účet tedy budeme muset zaplatit za Maggie každých pár měsíců po dobu prvních dvou let od operace a to jen v případě, že se rakovina nevrátí.

Maggie už má první preventivní vyšetření za sebou. Naštěstí dopadlo dobře a fenečka je zatím úplně v pořádku. To je báječný první krok! ❤ Docházíme s ní k jednomu z nejlepších odborníků v republice, takže jsme si jistí, že je v dobrých rukách.

Věříme, že Maggie si zaslouží šanci zabojovat. Má úžasnou povahu, je moc statečná, zvládla všechna vyšetření i operaci a stále si uchovává dobrou náladu a lásku k lidem. Nevzdáme to s ní! Jsme si jistí, že na ni někde čeká její vlastní rodina, že se dočká svého pohádkově dobrého konce 🙂

Staňte se členem Cool Critters rodiny!

14 + 13 =