Sponzoring

Program Sponzoring vám umožňuje vybrat si zvířátko z našeho azylu, které můžete podpořit pravidelným a nebo jednorázovým příspěvkem. Pokud jste si zamilovali některého z našich svěřenců, ale nemůžete mu nabídnout trvalý domov, můžete ho podporovat na dálku a dostávat zprávy o tom, jak se mu daří. Zprávy vám budeme zasílat na vaši e-mailovou adresu, proto ji prosím nezapomeňte uvést a zkontrolujte, že jste ji napsali správně. I malý příspěvek znamená velkou pomoc ❤ Děkujeme.

Maggie

Maggie je překrásná a laskavá fenečka, kterou bohužel trápí závažné zdravotní potíže. Když k nám přišla, zjistili jsme, že má nádor na mléčné žláze. Podstoupila operaci a vyšetření na klinice, která se specializuje na onkologii.

Operaci zvládla Maggie bez problému, ale následné vyšetření v laboratoři ukázalo, že má velmi agresivní formu rakoviny a její boj tak není ještě zdaleka u konce. V rámci prevence teď musí v průběhu prvního roku po operaci podstoupit vyšetření každé dva měsíce a v průběhu druhého roku po operaci musí na vyšetření jednou za tři měsíce, než bude možné s jistotou prohlásit, že je vyléčená. Každé vyšetření bude znamenat důkladné testy, abychom měli jistotu, že se rakovina nevrací. Cena za jedno takové vyšetření se pohybuje přibližně v rozmezí 15 000 – 17 000 Kč. Takový účet tedy budeme muset zaplatit za Maggie každých pár měsíců po dobu prvních dvou let od operace a to jen v případě, že se rakovina nevrátí.

Maggie už má první preventivní vyšetření za sebou. Naštěstí dopadlo dobře a fenečka je zatím úplně v pořádku. To je báječný první krok! ❤ Docházíme s ní k jednomu z nejlepších odborníků v republice, takže jsme si jistí, že je v dobrých rukách.

Věříme, že Maggie si zaslouží šanci zabojovat. Má úžasnou povahu, je moc statečná, zvládla všechna vyšetření i operaci a stále si uchovává dobrou náladu a lásku k lidem. Nevzdáme to s ní! Jsme si jistí, že na ni někde čeká její vlastní rodina, že se dočká svého pohádkově dobrého konce 🙂

Chewie

Chewie byl zachráněn z Ukrajiny a přišel k nám krátce po začátku války spolu s Hope, Victory a Luckym.

Tenhle malý rozkošný brouček je především neskutečný mazel a neustále prosí o lidskou pozornost ❤ Chewie k nám přišel už bez ocásku. Nemáme žádné informace o jeho minulosti, jediné, co víme jistě z vlastní zkušenosti, je, že agresivně pronásleduje svůj imaginární ocas, zejména v čase kdy má dostat krmení. Náš veterinář si myslí, že jde o obsedantně kompulzivní poruchu, zkráceně OCD. To je důvod, proč nemůže trvale pobývat s jinými psy, protože kdykoli se začne honit za ocasem, ostatní psi by ho kvůli tomu mohli napadnout, jelikož nechápou, co vlastně provádí.

Až na to jeho OCD je to skvělý pes ❤ ️Chewie vychází dobře s těmi psy v našem azylu, které zná delší dobu, a pomalu se začíná zlepšovat. Za ocasem se honí daleko méně než dříve a je jedním z těch zvířat, která si pobyt u nás v azylu užívají. Je tu naštěstí opravdu spokojený.

Minnie

Minnie to nikdy v životě neměla lehké, má za sebou opravdu špatnou minulost. V prosinci 2021 byla zachráněna z útulku na Ukrajině, ve kterém vedoucí vybírala dary na péči o psy a zároveň nechala své svěřence schválně hladovět. Minnie byla zachráněna a převezena do jiného útulku na Ukrajině. Když začala válka, všichni psi z tohoto útulku byli evakuováni a tak se Minnie dostala k nám.

Když přišla, byla jen kost a kůže, byla to doslova chodící kostra. Starali jsme se o Minnie jak nejlépe jsme uměli, nechali jsme otestovat její krev abychom vyloučili vážná onemocnění, přidělili jsme jí klidné místo v naší kuchyni a každé dvě hodiny ji krmili, aby přibrala. Po pěti týdnech u nás tahle malá “vlčice” přibrala 2,2 kila. Věříme, že s postupem času a při správné péči ještě víc přibere na váze a také si začne užívat života.

Kitty

Kitty se do Cool Critters dostala jednoho dne, kdy nám nečekaně zatelefonoval místní veterinář – někdo mu přinesl kočku na uspání. Ne proto, že by byla nemocná, jen proto, že brzy nad ránem kňourala a mňoukala, a ti lidé se rozhodli, že jejich spánek je důležitější než život téhle kočky. Když si naše vedoucí přišla kočku vyzvednout, dozvěděla se celý příběh: Ukázalo se, že paní měla kočku u sebe jen měsíc. Vzala si k sobě Kitty když byla její sestra přijata k dlouhodobé hospitalizaci. Kitty zjevně jen truchlila a místo podpory, kterou v této těžké chvíli potřebovala, byla odsouzena k smrti. Tak jsme se samozřejmě rozhodli ji vzít k nám! ❤️

Snažili jsme se pro Kitty najít dočasnou péči, ale nenašli jsme pro ni to pravé. Kitty se mezitím zabydlela u nás v kuchyni, kde se ráda nechává hladit a mazlit od každého, kdo k nám přijde na návštěvu ❤️ Nevadí jí ani psi 🙂 Vše, co Kitty opravdu potřebuje k životu, je laskavá péče a pozornost hodných lidí ❤️

Victory

Victory byla zachráněna z válečné zóny, z Dněpru na Ukrajině. Poté byla převezena do Polska a odtud putovala k nám. Když dorazila, nechtěla tahle chudinka jíst ani pít, chtěla jen spát, byla úplně zničená a vyčerpaná.

Bylo to tak zlé, že jsme dokonce začali uvažovat o tom, že nejmilosrdnější by bylo uspat ji. Pak ale po pěti dnech hospitalizace konečně začala jíst a od té chvíle jí sil den ode dne přibývalo.

Teď už si konečně užívá života. Stále však potřebuje léky kvůli vysokému tlaku v oku a také pravidelné návštěvy u očního specialisty.

Staňte se členem Cool Critters rodiny!

4 + 4 =