Adopce na dálku

Program Adopce na dálku vám umožňuje vybrat si zvířátko z našeho azylu, které můžete podpořit pravidelným a nebo jednorázovým příspěvkem. Pokud jste si zamilovali některého z našich svěřenců, ale nemůžete mu nabídnout trvalý domov, můžete ho podporovat na dálku a dostávat zprávy o tom, jak se mu daří. Zprávy vám budeme zasílat na vaši e-mailovou adresu, proto ji prosím nezapomeňte uvést a zkontrolujte, že jste ji napsali správně. I malý příspěvek znamená velkou pomoc ❤ Děkujeme.

Marley

Marley je maličký a moc milý pejsek, který se snaží ze všech sil naučit jak vycházet s lidmi a s ostatními pejsky, i přes to, že je téměř slepý. Bohužel oslepl na jedno oko kvůli neléčenému vředu. Druhé oko se snažíme ze všech sil ještě zachránit. Další vyšetření odhalilo, že Marley má špatné srdíčko a bude muset do konce života brát lék Cardisure. Jakoby jeho zdravotních problémů nebylo už tak dost, rentgen nám prozradil další část Marleyho příběhu. Tenhle ubožáček má pod kůží čtyři kulky. Někdo po něm střílel jako po škodné 🙁 Nevíme, jak je starý, ani jestli měl kdysi v minulosti svou milující rodinu. To už se bohužel nikdy nedozvíme.

Fenia

Fenia je téměř sedmnáctiletá psí babička, přátelská a moc milá. Zbožňuje slunečné dny na zahradě, kdy se může vyhřívat a odpočívat. Na svůj věk je zdravá a po ránu se chová téměř jako rozdováděné štěňátko. Až později během dne je znát, že už jí energie trošku chybí. Dostává doplňky stravy a především CBD olej, který jí pomáhá na klouby. Fenia je moc spokojená, že u nás v azylu našla své bezpečné útočiště.

Lumpík

Lumpík přišel do Cool Critters na začátku srpna 2020 z jiné organizace, která neměla možnost se o něj postarat. Přišel k nám přímo z veteriny. Dostali jsme informace, jak se o něj starat, zároveň však bohužel také zprávu, že jeho prognóza je špatná a v případě, že by se jeho stav horšil, bude nejlepším řešením ho nechat uspat. Nikdo nevěřil, že by se Lumpík mohl zlepšit.

Lumpík trpí poruchou zvanou “vrozené narušení inervace pánevních orgánů”, která vede k potížím s vylučováním moči a stolice. To by mohlo vést až ke stavu zvanému megakolon a distenzi močového měchýře. Zjednodušeně řečeno – je nutné mu pomáhat s vyprazdňováním. Je potřeba mu zmáčknout bříško, aby se vyčural, a kaká kdykoliv, aniž by o tom měl tušení.

V naší péči Lumpík přežil první týden, pak celý první měsíc a pak už bylo jasné, že zabojoval a svůj život si uhájil. Není s ním právě snadné pořízení. Čím je větší a silnější, tím víc se brání při vyprazdňování, při koupání a také na veterině. Původně dostal jméno Strongbow. Pak byl přejmenován na Lumpíka 🙂 a teď mu na veterině (s veškerou láskou) dali přezdívku Hellboy… 😀

Lumpík potřebuje speciální krmivo, které bohužel stojí dost peněz, a také pro něj spotřebujeme hodně inkontinenčních podložek. Pokud se rozhodnete ho adoptovat na dálku, velmi nám to pomůže s dlouhodobou péčí o tohohle nezbedu 🙂

Maggie

Maggie je překrásná a laskavá fenečka, kterou bohužel trápí závažné zdravotní potíže. Když k nám přišla, zjistili jsme, že má nádor na mléčné žláze. Podstoupila operaci a vyšetření na klinice, která se specializuje na onkologii.

Operaci zvládla Maggie bez problému, ale následné vyšetření v laboratoři ukázalo, že má velmi agresivní formu rakoviny a její boj tak není ještě zdaleka u konce. V rámci prevence teď musí v průběhu prvního roku po operaci podstoupit vyšetření každé dva měsíce a v průběhu druhého roku po operaci musí na vyšetření jednou za tři měsíce, než bude možné s jistotou prohlásit, že je vyléčená. Každé vyšetření bude znamenat důkladné testy, abychom měli jistotu, že se rakovina nevrací. Cena za jedno takové vyšetření se pohybuje přibližně v rozmezí 15 000 – 17 000 Kč. Takový účet tedy budeme muset zaplatit za Maggie každých pár měsíců po dobu prvních dvou let od operace a to jen v případě, že se rakovina nevrátí.

Maggie už má první preventivní vyšetření za sebou. Naštěstí dopadlo dobře a fenečka je zatím úplně v pořádku. To je báječný první krok! ❤ Docházíme s ní k jednomu z nejlepších odborníků v republice, takže jsme si jistí, že je v dobrých rukách.

Věříme, že Maggie si zaslouží šanci zabojovat. Má úžasnou povahu, je moc statečná, zvládla všechna vyšetření i operaci a stále si uchovává dobrou náladu a lásku k lidem. Nevzdáme to s ní! Jsme si jistí, že na ni někde čeká její vlastní rodina, že se dočká svého pohádkově dobrého konce 🙂

Staňte se členem Cool Critters rodiny!

10 + 2 =